Giriş / Bilgisayar / Windows 10 için Çok Az Kaldı

Windows 10 için Çok Az Kaldı

Windows kullanıcılarının merakla beklediği ve Windows 10 için sadece 34 gün kaldı.

Windows 10 için

Windows 7/8 ve 8.1 kullanıcılarının ücretsiz olarak yükseltmeye gidebileceği açıklayan Microsoft artık, güncellemeleri ücretsiz sunacak gibi görünüyor. Bu hizmet politikasını Apple’ın ürünlerinde görmüştük. Gerek Mac, gerekse iPhone serilerine ücretsiz yükseltme olanağı sağlayan Apple bu konuda Microsoft’a bir yol çizmiş gibi görünüyor.

Windows 10 yüklemesi alacak olan kullanıcıların yazılımlarının orjinal olması gerekiyor, Eğer sizde orjinal bir Windows 7/8 ürününe sahipseniz, sağ alt tarafta bulunan ikinci bir microsoft logosunu fark etmişsinizdir. Bu logoya tıkladığınız anda sizde Yeni Windows’un sisteminize yüklenebilmesi için davetiye almanız gerekiyor. Üç aşamalı yönerge sonucunda bildirmiş olduğunuz mail adresiniz ile davetiye istemiş oluyorsunuz.

Windows-10

Windows 10 Sizi Nasıl Bir Dünya İle Karşılayacak ?

Herkesin windows 8 ile büyük eksikliğini yaşadığı başlat tuşu yeniden aktif olacak. Bu konuda milyona yakın geri bildirim yapılmış bulunuyor. Yeni windowsta başlat menüsü metro arayüz ile birleşerek ekranın sol tarafında ve ekran icinde başlat menüsü boyutundan biraz daha geniş olarak sunulacak. Yeni tarayıcınız Microsoft Edge’nin eşlik edeceği, düzenli ve hızlı bir şekilde uygulamalarınızı çalıştırabileceğiniz dahili araçlar bulunacak. Fotoğraflar, haritalar ve müzik gibi harika yerleşik uygulamaları bulabilecek, windows mağazasından daha fazlasını da edinebileceksiniz.

Windows10-a

29 Temmuzda Ne Olacak ?

Davetiye yönergeleri uygulandıktan sonra beklememiz gereken tarih 29 Temmuz olarak belirtilmiş. Bu tarihten sonra Microsoft Güncellemeleri dağıtmaya başlayacak. Fakat bölgesel durumlara göre güncellemeleri geliş zamanı 29 Temmuzdan sonra belirli bir sıralamaya göre dağıtılacak. Güncellemeye hak kazanmış kullanıcılar 3GB lik bir güncelleme alacaklar. Bu güncelleme ile mevcut Windows 8 ya da Windows 8.1 işletim sistemleri Windows 10 olarak yenilenecek.

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptobu ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Reeder M10 Plus Fiyat ve Özellikleri

Büyük Ekranlı Tablet Arayanlara: Reeder M10 Plus reeder büyük ekranlı tablet arayanların ihtiyaçlarını karşılayacak yeni …

Donanım Notu
Teknoloji Hamalı

E-Posta listemize abone olun ve teknolojik gelişmelerin gerisinde kalmayın!