Giriş / Oyun / Wii U sanal konsolu içine ilave oyunlar geliyor

Wii U sanal konsolu içine ilave oyunlar geliyor

Wii U sanal konsolu Nintendo ve Wii’nin yeni nesil video oyun konsoludur. Nintendo’nun HD görüntü sunabilen ilk konsoludur. 2GB RAM’e sahiptir. İki versiyon şeklinde satılmaktadır. Birincisi basic denilen ve 8GB dahili hafızaya sahip beyaz renkli modeli, diğeri ise 32 GB hafızaya sahip siyah renkli Deluxe modelidir. Her ikisi modelde de HDMI kablosu mevcuttur. Deluxe modeli, gamepad ve konsol destek standı ve ayrıca Nintendo Land oyununu içerir.

Wii u sanal konsolu

Nintendo dün, Nintendo 64 ve Nintendo DS oyunlarını, yazılım emülasyonu üzerinden eski oyunları da oynamanızı sağlayacak olan Wii U sanal konsoluna getirdiğini duyurdu.

Nintendo 64 içindeki oyunlardan bazıları ise süpriz şekilde Wii U sanal konsolu içinde yok. Olan 21 tanesi ise konsolun öncelinden beri vardı. Wii U sahipleri, kendi konsollarını ayrı bir Wii arayüzünde çalıştırarak, orijinal oyunlarına yine de ulaşabiliyor olacaklar; yalnız tecrübeler, bunun ideal olandan farklı olduğunu belirtiyor.

Nintendo DS oyunlarının eklenmesi ise uzun zamandır beklenen bir konuydu. Wii U sanal konsolu, ana controller içindeki kalemi ve büyük dokunmatik  ekranı ile piyasaya sürüldüğünde, bir çokları DS sanal konsol desteğinin sağ köşede olmasını iyi olduğu konusunda hemfikirdi. Nintendo çift ekran arayüzünü emüle etmek için, bazı yerleşimleri destekleyeceklerini söylüyor. Böylelikle de siz DS’nin altındaki konsolu kullanırken, televizyonunuza üst ekranı gönderebileceksiniz yada herşeyi Wii U remotede tutacaksınız.

 Nintendo ayrıca Super Mario 64 ve Yoshi’s Island DS gibi bazı oyunları da piyasaya sürüyor.

Wii u sanal konsolu 2

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptobu ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

God of War Serisi Geliyor!

Heyecanla Beklenen yeni God of War Oyunu, 20 Nisan 2018 Tarihinde Oyunseverlerle Buluşacak Santa Monica …

Donanım Notu
Teknoloji Hamalı

E-Posta listemize abone olun ve teknolojik gelişmelerin gerisinde kalmayın!