Giriş / Sosyal Medya / Sosyal Medya 2016’da Neler Konuştu?

Sosyal Medya 2016’da Neler Konuştu?

Sosyal Medya 2016’da En Çok Kimleri Servis Etti!

2017 için geri sayım sürerken sosyal paylaşım sitesi Facebook “2016 Yılına Genel Bir Bakış” değerlendirmesi yaparak bu yılın en çok konuşulan olaylarını sıraladı. Facebook’un listesinin en tepesinde ABD başkanlık seçimleri yer alırken ikinci ve üçüncü sıralarda Brezilya’daki siyasi kriz ve Pokemon Go oyunu yer aldı.

MEDYANIN EN ÇOK KONUŞULAN BAŞLIKLARI

Medya takibinin öncü kuruluşu Ajans Press, sosyal paylaşım sitesi Facebook’un en çok konuşulan olaylarının medya karnesini çıkardı. Ajans Press’in incelemesine göre 2016 yılında Facebook’da en çok konuşulan olayların yazılı basına yansımaları sırasıyla şu şekilde oldu; İngiltere’nin AB’den ayrılmasını oylayan ve dünyada geniş yankı uyandıran Brexit 9 bin 884 haberle medyada ilk sırada yer aldı. Geçtiğimiz ay Donald Trump’un zaferiyle sonuçlanan ABD’deki başkanlık seçimleri 9 bin 786 haberle ikinci sırada yer alırken, özellikle ABD’deki seçimler sonrası artan protestolar ve siyahilere yönelik polis şiddeti 5 bin 036 haberle Ajans Press’in raporunda üçüncü sırada yer aldı.

Geçtiğimiz yaz ayında büyük bir patlama yaşayan Pokemon Go oyunu 1828 haberle en çok konuşulan başlıklar arasında yer alırken, yolsuzluk yapmakla suçlanan Brezilya Devlet Başkanı Dilma Rousseff 1739 haberle medyada konuşulan önemli başlıklardan birisi oldu. Haziran ayında hayatını kaybeden Amerikalı Müslüman boksör Muhammed Ali ise 1217 habere konu oldu.

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptobu ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Instagram GIF Özelliğini Hikayeler İçin Sundu!

Instagram GIF Özelliğini Hikayeler İçin Sundu! Instagram birkaç gün önce, Hikayeler’e Instagram GIF özelliğini sunduğunu …

Donanım Notu
Teknoloji Hamalı

E-Posta listemize abone olun ve teknolojik gelişmelerin gerisinde kalmayın!