Giriş / Kulaklık-Ses Sistemleri / Sony Extra Bass Kulaklık Serisi Yeniden Tasarlandı!

Sony Extra Bass Kulaklık Serisi Yeniden Tasarlandı!

Sony Extra Bass kulaklık serisi şimdi daha da güçlü!

Sony’nin genişleyen EXTRA BASS kulaklık serisi şimdi daha da güçlü ve gelişmiş baslar ile benzersiz müzik keyfi sunuyor.

Sony, günümüzün en popüler müzik türlerini dinleme deneyimini iyileştirmek üzere tasarladığı EXTRA BASSTM kulaklık serisini daha da genişleteceğini duyurdu. EXTRA BASSTM ürün ailesinin dört yeni üyesi, gürültü engelleme teknolojisi eklenen kablosuz MDR-XB950N1, kablosuz MDR-XB950B1, çeşitli renklerde sunulan MDR-XB550AP ve suya dayanıklı, kulak içi spor kulaklığı MDR-XB510AS. Güçlenen yelpaze, kullanıcıların çeşitli mekân ve ortamlarda derin bas notalarının yoğunluğunun tadını çıkarmasına imkân veriyor. Kullanıcılar, nerede olurlarsa olsunlar, bas güçlendirici ile premium ses kalitesinin keyfini rahatlıkla sürebiliyor.

MDR-XB950N1 ve MDR-XB950B1 EXTRA BASSTM Kablosuz Kulaklıklar

XB950N1 ve XB950B1 kablosuz kulaklıklar güçlü, iyileşmiş bas tepkisi sunarken Bluetooth® ses aktarım ve NFC teknolojisi ile kolay sağlanan bağlantıyı da destekleyerek kablosuz bağlanmayı sağlıyor. En üst düzey kablosuz ses aktarım deneyimi için, aptX® & AAC kodek desteği maksimum sinyal kalitesi sağlıyor. Ayrıca, XB950N1 de çevreye uyum sağlayıp ortamdaki sesleri ortadan kaldırıyor ve asıl önemli şeye, yani müziğe odaklanmanıza imkan veriyor.

XB950N1’de ve XB950B1’de dinleme deneyimi, “Sony | Headphones Connect” akıllı telefon uygulaması ile kontrol edilebiliyor. Bu uygulama, kullanıcıların Arena, Kulüp, Konser Salonu ve Açık Hava Sahnesi’ndeymiş gibi, farklı ortamlardaymış gibi dinleme deneyimleri sunuyor; belirli frekanslardaki ses sinyallerinin genişliğine uyum sağlayan kullanımı kolay bir ara yüz ile ses düzeylerini tam olarak kontrol edebilmesine imkan veriyor. Aynı zamanda, CLEAR BASS özelliği ile bas düzeyini müzik tercihinize uyacak şekilde uyarlamanız da mümkün. Uygulama, XB950N1’de gürültü engelleme ayarlarını da açıp kapayabiliyor.

Yerleşik şarj edilebilir pil, gürültü engelleme özellikli XB950N1 için 22 saate kadar kesintisiz bir şekilde kablosuz müzik oynatma imkanı sağlıyor. XB950B1, tam şarjlı iken 18 saate kadar hizmet veriyor. Pilinizin şarjı azaldığında, pasif mod, birlikte verilen kablo ile sürekli dinleme imkanı da sağlıyor.

Entegre mikrofon ve Bluetooth® bağlantı özelliği sayesinde, XB950N1 ve XB950B1 ile eller serbest telefonla konuşmak da mümkün. Telefonunuzu eşleştirildikten sonra, tek yapmanız gereken kulaklığın üzerindeki telefon butonuna basarak gelen çağrıya cevap vermek ve konuşmanız bittiğinde aynı butonla çağrıyı sonlandırmak. Çağrı sonlandırıldığında ise, müzik kaldığı yerden çalmaya başlıyor. En sevdiğiniz şarkıları dinlemeyi bitirdiğinizde ise, XB950N1’i kolayca katlayıp beraberinde verilen taşıma çantasına koyabilirsiniz.

MDR-XB550AP EXTRA BASSTM Kablolu Kulaklık

XB550AP kablolu kulaklıklar, üst kalitede bir metal kafa bandına ve güçlü, derin ve etkili gelişmiş bas tepkisi yaratmak üzere, sürücülerle birlikte çalışan özel tasarımlı kulak yastıklarına sahip. 30 mm sürücü birimleri, 5 – 22.000 Hz frekans tepkisi ile istisnai baslara sahip dengeli ses sağlıyor.

Basit kontrol için, mikrofonlu kablo üstü kumanda ile çağrı cevaplama/sonlandırma ve şarkı çalma/durdurma fonksiyonelliği sağlanıyor. Dayanıklı, tırtıklı kablo tasarımı ise kablonun dolanmadığı bir kullanım sağlıyor. Ücretsiz Smart Key Uygulaması (GooglePlay™’den temin edilebilir) akıllı telefonunuz üzerinden kablo üzeri kumandanın kontrolünü kişiselleştirmenize imkan veriyor.

MDR-XB510AS EXTRA BASSTM Kulak İçi Spor Kulaklık

XB510AS kulak içi spor kulaklığın özel olarak tasarlanan kulaklık başlıkları, güçlü, geliştirilmiş bas tepkisi sunmak üzere sürücüler ile birlikte çalışıyor. Kemerli askılara sahip kolay takılabilir özelliği, aktif kullanıcılar için kulaklığın mükemmel, istikrarlı şekilde oturmasını sağlıyor. IPX5 / IPX7 suya dayanıklı tasarım ile XB510AS, yağmur altında koşar veya havuz kenarında otururken de kullanılabiliyor. Kulaklık, aynı zamanda tere karşı da yüksek dayanıklılığa sahip olduğundan kullanıcılar konfordan taviz vermeden egzersiz yapabiliyor.

XB510AS kulaklık, istikrarlı şekilde oturması için 4 farklı kulaklık başlığı ve kemerli askının yanı sıra egzersiz öncesi, sırası ve sonrasındaki deneyimizi daha da iyileştirmek için bir klip, kablo ayarlayıcı ve fileli taşıma çantası ile birlikte sunuluyor.

MDR-XB950N1, MDR-XB950B1, MDR-XB550AP ve MDR-XB510AS EXTRA BASSTMserisi kulaklıklar, Nisan 2017’den itibaren temin edilebilecek.

Sony, 17300 numaralı CES Fuarı Sony Standında ürünlerini sergileyecek. Çevrimiçindeki sohbeti takip etmek için, #SONYCES hashtagini kullanabilirsiniz. Daha fazla bilgi için, www.sony.com/cesadresini ziyaret edebilirsiniz.

Teknik Özellikler

Model Adı MDR-XB510AS MDR-XB550AP MDR-XB950B1 MDR-XB950N1
Renkler Siyah, Kırmızı, Mavi, Yeşil Siyah, Kırmızı, Mavi, Yeşil, Beyaz Siyah, Kırmızı, Mavi Siyah, Yeşil
Hoparlör Takma Tarzı Kulak içi Kulak çevresi Yarım daire
Sürücü Ünitesi Boyutu 12mm 30mm 40mm
Kulaklık Tipi Kapalı, Dinamik
  İletişim Sistemi V 4.1
Bluetooth Uyumlu Profiller A2DP/AVRCP/HSP/HFP
Desteklenen Kodekler SBC/AAC/aptX
Akıllı Telefon Uygulama Kontrolleri Sony | Headphones Connect Uygulaması[1]
NFC Tek Dokunuşla Dinleme NFC
Gürültü Engelleme Gürültü Engelleme AÇMA/KAPAMA butonu
Yapay Zeka
Gürülü Engelleme (AI NC)
Var
Suya Dayanıklılık IP Derecelendirmesi IPX5 / IPX7 suya dayanıklı
Ses Kontrolleri Surround Ses VPT™ fonksiyonu
BASS EFFECT AÇMA/KAPAMA butonu
Ses / Parça Kontrol Butonları Çok fonksiyonlu buton Ses / Parça Kontrol Butonları
Eller Serbest Çağrı ve Müzik Dahili mikrofon

 

Voice Assist Fonksiyonu Var
Güç Güç Kaynağı DC 3.7V

(Dahili Li-iyon şarj edilebilir pil)

DC 5V (USB ile şarj edildiğinde)

DC 3.65V

(Dahili Li-iyon şarj edilebilir pil)

DC 5V (USB ile şarj edildiğinde)

Pil Ömrü (Yaklaşık)

Sürekli Müzik Çalma

18 saat (BT AÇIK) 22 saat (BT AÇIK, NC AÇIK, Bas Efekti KAPALI)
Pil Ömrü (Yaklaşık)

Sürekli İletişim

18 saat (BT AÇIK) 20 saat (BT AÇIK, NC AÇIK, Bas Efekti KAPALI)
Şarj Süresi (Yaklaşık) 4 saat (tam şarj) 7 saat (tam şarj)
Pasif Mod Var (pil kapalı iken kulaklık kablosu ile dinleme)
Genel Kablo Uzunluğu 1.2m 1.2m  çıkartılabilir
Pilli Ağırlık (Yaklaşık) 9g kablo hariç 180g kablo hariç 280g kablo hariç 290g kablo hariç
Aksesuarlar Kablo ayarlayıcı, kulaklık başlığı (4 boyut), kemerli askı (3 boyut), taşıma çantası Kulaklık kablosu, USB kablosu Kulaklık kablosu, USB kablosu, taşıma çantası

[1Sony | Headphones Connect akıllı telefon uygulaması, 2017’nin 1. çeyreğinden itibaren Google Play ve App Store üzerinden hizmete sunulacaktır.

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptobu ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Bu kulaklık mobil oyuncular için geliştirildi

Stereo Oyuncu Kulaklığı Mobil İçin Geldi!

Mobil Oyunculara Özel Stereo Oyuncu Kulaklığı İtalya’nın önde gelen mobil aksesuar markası SBS’in oyunseverler için …

Donanım Notu
Teknoloji Hamalı

E-Posta listemize abone olun ve teknolojik gelişmelerin gerisinde kalmayın!