Giriş / Bilgisayar / Samsung 960 PRO ve 960 EVO SSD’ler Tanıtıldı

Samsung 960 PRO ve 960 EVO SSD’ler Tanıtıldı

Samsung 960 PRO ve 960 EVO SSD’ler Kapasite ve Performans Sınırlarını Aşar !

Samsung 960 PRO ve EVO Katı Hal Sürücüleri, NVMe dönemine hız kazandırıyor

Yirmi yılı aşkın bir süredir ileri bellek çözümlerinde dünya lideri olan Samsung Electronics, Samsung NVMe 960 PRO ve 960 EVO katı kal sürücülerini (SSD) tanıttı. 960, V-NAND tabanlı M.2 form faktör SSD’ler, şirketin kategori tanımlı Uçucu Olmayan Bellek Ekspres (NVMe) SSD liderliği üzerine inşa edildi. Güçlü performansı, dayanıklılığı ve kapasitesine ek olarak tamamen yeni ve daha güçlü Samsung Magician yazılım paketi ile Samsung, NVMe dönemine ivme kazandırmaya devam ediyor.

960 PRO ve 960 EVO SSD, tüketici SSD performansı çıtasını yükselten ve de sırasıyla 3500 MB/s ve 2100 MB/s maksimum sıralı okuma ve yazma aktarım hızları sunan yeni kontrol birimi sayesinde kişisel bilgisayar performansını yeniden tanımlıyor. Okuma ve yazma IOPS, 440.000 ve 360.000’da zirveye ulaşıyor. Hem 960 PRO hem 960 EVO, PCIe 3. nesil x4 şerit arayüzünü kullanıyor. Ayrıca etkili bir şekilde yüksek hızlı PCle veriyolu kullanımı sağlamak ve NVMe SSD teknolojisinden tam olarak yararlanmak üzere donanım ve yazılımları optimize edecek NVMe teknik özellikleri ile tamamen uyumlu. Bu yeni nesil profesyonel yüksek performanslı ve dayanıklı SSD’ler, en ağır iş yüklerinde performansı sunmak için Samsung Dinamik Termal Koruma teknolojisini kullanıyor.

Samsung Türkiye Satış Müdürü İsa Tolu, “Samsung, son 30 yılı aşkın süredir olduğu gibi tüketicilerin bellek deneyimi için mümkün olan sınırları zorlamaya devam ediyor. Son olarak V-NAND teknolojimiz ile geliştirilen NVMe-tabanlı depolama ürünler ile çıtayı bir kez daha yukarı çektik ” dedi.

NVMe tabanlı dünyanın en hızlı SSD’si 960 PRO

Yeni paket tasarımıyla kullanıcılarla buluşacak olan 960 PRO, dünyanın en hızlı ve en yüksek kapasiteli NVMe tabanlı M.2 SSD’si olarak öne çıkıyor. Samsung V-NAND teknolojisi ile 512GB, 1TB ve 2TB kapasitelerde tüketicilerin beğenisine sunuluyor. 960 PRO, kullanıcıların, kişisel veri ve bilgi depolama ilgili artan taleplerini karşılamak için geliştirilmeye devam ediyor. 960 PRO, 2TB kapasite için 1.2 Petabayta kadar beş yıllık sınırlı garanti ile ek güvenilirlik vadediyor.

Tolu sözlerine şöyle devam etti:

“950 PRO SSD’imizi sunarak geçen yıl NVMe dönemini ayağa kaldırdık. Şimdi NVMe 960 PRO ve 960 EVO SSD’lerin piyasaya sunulması ile Samsung, bir kez daha tüketiciler ve profesyoneller için yeni fırsatlar oluşturan bellek ve çok terabaytlı SSD teknolojisine ivme kazandırıyor.”

samsung 960 pro

Yeni nesil kişisel bilgi işlem performansı 960 EVO

Kullanıcılara yeni nesil kişisel bilgi işlem performansı sunan Samsung 960 EVO; 250GB, 500GB, 1TB olarak raflardaki yerini alıyor. Yeni Samsung Akıllı TurboWrite teknolojisi de 960 EVO ile birlikte ilk kez kullanıcıların karşısına çıkıyor ve sıralı yazma ile okuma hızlarını artırarak sırasıyla 3200 MB/s ve 1900 MB/s tepe değerlerine çıkarıyor. 960 EVO’da okuma hızı 380.000 IOPS’ya, yazma hızı ise 360.000 IOPS’ye kadar ulaşıyor. 960 EVO, 1TB kapasite için 400 terabayta kadar yazmayı kapsayan üç yıllık sınırlı bir garanti ile geliyor.

960 SSDlerin sunduğu endüstri lideri performansına, kapasitesine ve güvenilir garanti güvenceli deneyimine ek olarak Samsung, aynı zamanda bellenim güncellemesi yönetimi dâhil olmak üzere kullanıcıların çeşitli SSD ayarlarını kontrol edebildiği yeni bir kullanıcı arayüzüne sahip. Magician yazılımını da sunuyor.

960 serisi SSDler, Kasım 2016’dan itibaren tüm dünyada piyasadaki yerini alacak. Daha fazla bilgi için www.samsungssd.com adresini kullanabilirsiniz.

ÜrünBaşlıca Özellikler
960 EVOYeni nesil PC performansı arayan ana akım NVMe kullanıcıları için ideal

250GB, 500GB ve 1TB kapasite seçenekleri

Sıralı okuma ve yazma hızlarını artıran Samsung Akıllı TurboWrite teknolojisini entegre eden ilk Samsung ürünü

o3200 MB/s’ye kadar çıkan ardışık okuma hızları

o1900 MB/s’ye kadar çıkan ardışık yazma hızları

1TB kapasite için 400 terabayta kadar üç yıllık sınırlı garanti

Tepe sıcaklıklarda performans seviyelerini yönetmek için Dinamik Termal Koruma teknolojisi

Ultra-ince dizüstü bilgisayarlar ve PC’ler için ideal M.2 form faktörü

PCIe 3. Nesil x4 şerit arayüzü

Tüm NVMe özellikleri ile uyumlu

960 PROSamsung’un yenilikçi yeni formlu tasarımı ile yeni nesil profesyonel performans ve güç için en yüksek kapasiteli NVMe tüketici SSD’si (2TB)

512GB, 1TB ve 2TB kapasite seçenekleri

3.500 MB/s’ye kadar çıkan ardışık okuma hızları

2.100 MB/s’ye kadar çıkan ardışık yazma hızları

2TB kapasite için 1.2 petabayta kadar beş yıllık sınırlı garanti

Tepe sıcaklıklarda performans seviyelerini yönetmek için Dinamik Termal Koruma teknolojisi

Ultra-ince dizüstü bilgisayarlar ve PC’ler için ideal M.2 form faktörü

PCIe 3. Nesil x4 şerit arayüzü

Tüm NVMe özellikleri ile uyumlua

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptobu ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Reeder M10 Plus Fiyat ve Özellikleri

Büyük Ekranlı Tablet Arayanlara: Reeder M10 Plus reeder büyük ekranlı tablet arayanların ihtiyaçlarını karşılayacak yeni …

Donanım Notu
Teknoloji Hamalı

E-Posta listemize abone olun ve teknolojik gelişmelerin gerisinde kalmayın!