Giriş / Mobil / Mobil Oyun Dünyası Buradan Geçiyor

Mobil Oyun Dünyası Buradan Geçiyor

2Tons ile Mobil Oyun Dünyasına Adım Atabilirsiniz

Gram Games’in bağımsız oyun geliştiricilerine birçok alanda destek olup, yol göstericilik yaptığı 2Tons İvmelendirme Programı bir yıl içinde 60’tan fazla oyun yapımcısını mobil oyun dünyasıyla tanıştırdı. 2Tons programına dahil olan 10’dan fazla oyun Google Play ve AppStore’daki yerlerini alarak binlerce kişiye ulaştı.

Tüm dünyada milyonlarca kişinin oynadığı 1010!, 1010! World ve Merged! gibi oyunların geliştiricisi Gram Games’in mobil oyun dünyasına adım atmak isteyen bağımsız geliştiricilere destek olduğu 2Tons ivmelendirme programı ikinci yılına çok hızlı bir giriş yaptı. 2015’in başında, bağımsız oyun geliştiricilerini bir araya getirmek ve mobil oyunların yapım süreci, framework ve analitik konularında bilgi paylaşmak amacıyla kurulan 2Tons, bir yıl içinde 60’dan fazla oyun ekibi Gram Games geliştiricileriyle tanışma fırsatı buldu.

mobil oyun 2tons

Son 5 ayda Gram Games ofisi ve İTÜ Çekirdek’te gerçekleştirilen 3 farklı 2Tons buluşmasında 100’den fazla bağımsız oyun geliştiricisi bir araya geldi. Genç geliştiricilerin mobil oyun dünyasını daha yakından tanımasını ve ufuklarının genişlemesini sağlayan bu buluşmalarda oyun ekiplerinin birbirleriyle tanışıp deneyimlerini paylaştığı bir ortam oluşturuldu. Buluşmalara katılanların %70’i yazılımcıyken, %30’luk kesim ise tasarımcılardan oluştu.

Düzenlenen 94 2Tons toplantısında ise 2Tons mentorları bağımsız yapımcılar tarafından yapılan oyunları inceledi. Yapılan incelemeler sonrasında oyunların ihtiyaçları belirlenerek geliştirici ekiplere gerekli yönlendirmeler yapılarak yol gösterildi. Bağımsız yapımcılara birçok alanda destek veren 2Tons ile 10’dan fazla oyun projesi için reklam çalışmaları yapıldı. Bu çalışmalar sonucunda 30 milyonun üzerinde gösterim elde edildi.

mobil-gramgames

2Tons ile bu süreçlerden geçen Stick Fight, Form8, Snow Doe!!, Ninja Frenzy, Bounz, Color League, Eşle Geç, Bad Tackle, Crazy Planets: Solve The Mystery, HypnoPi, Tafu, Feed The Penguin ve Slidey adlı oyunlar Google Play ve AppStore’da yerini aldı. Yayınlanan oyunların türlerine bakıldığında ise puzzle oyunlarının yoğunlukta olduğu ortaya çıktı. Bu türü “one tap” ve aksiyon oyunları takip etti.

Bağımsız oyun yapımcılarına destek olmaya yeni dönemde de devam edecek olan 2Tons İvmelendirme Programı hakkında detaylı bilgileri 2Tons.org adresinden ve Facebook grubundan almak mümkün.

 

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptobu ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Casper VIA A3 Fiyat ve Özellikleri Karşınızda!

Casper VIA A3 Nasıl Bir Telefon ? Türkiye’nin teknoloji markası Casper, yeni akıllı telefonu VIA …

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Donanım Notu
Teknoloji Hamalı

E-Posta listemize abone olun ve teknolojik gelişmelerin gerisinde kalmayın!