Giriş / Sosyal Medya / Facebook QR Kodu Yasakladı!

Facebook QR Kodu Yasakladı!

Facebook QR Kodu Kendi Profilinde Bulunanların Hesaplarını Men Etti

İlk başta Facebook QR kodu ile nasıl bir ilişki olabilir diye düşünülebilir. QR kodu bildiğiniz üzere Snapchat üzerinden sıklıkla görüyorduk. Peki ne oldu da Facebook cephesinde bu bir ihlal sayıldı ?

Snapchat QR kodlarını Facebook üzerinde profil fotoğrafı yapmak tamamen yasaktır. Bu uyarılara uymayanlar Facebook üzerinden men edilirler. Facebook politikalarında tanınmış kişiler ve sayfalar, doğrulanmış hesapların bu tür üçüncü parti reklam yapmalarını engellemek gerektiğinden yana bir yasası bulunuyor.

Kullanıcıların arkadaş eklemek için farklı bir platform’a çekmeye çalışmaları Facebook’un “markalı içerik” politikasını ihlal anlamı taşıyor.

Facebook sözcüsü “Biz bir profil veya kapak fotoğrafın içinde markalı içeriklere izin veremeyiz” diyerek durumu netleştirmiş bulunuyor.

 

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptobu ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Instagram GIF Özelliğini Hikayeler İçin Sundu!

Instagram GIF Özelliğini Hikayeler İçin Sundu! Instagram birkaç gün önce, Hikayeler’e Instagram GIF özelliğini sunduğunu …

Donanım Notu
Teknoloji Hamalı

E-Posta listemize abone olun ve teknolojik gelişmelerin gerisinde kalmayın!