Giriş / Giyilebilir Teknoloji / Facebook Işınlanma Cihazı Geliştiriyor

Facebook Işınlanma Cihazı Geliştiriyor

Bilimkurgu Seviyesinde Facebook Işınlanma Cihazı Hazırlıyor

Facebook Işınlanma Cihazı

Bilim kurgu yıllarına 90’larda izlediğimiz Bilimkurgu film tarihleriyle eriştik. En son Geleceğe Dönüş filminde 21 Ekim 2015 tarihi ileri geleceğin adresiydi.

Peki Bizler Bu İleri Geleceğin Neresindeyiz ?

Durduğumuz ve sadece izlediğimiz sürece yanında değil gerisinde olacağımız kesin gibi görünüyor. Çalmadan, kopyalamadan ve hatta gerekirse esinlenmeden birşeyler üretmek… Neyse bu öz eleştiriyi bırakıp ne yapmış bu Facebook ona bir bakalım.

Teleport Yöntemi ile Yeni Coğrafi Alanlara Işınlanmak ?

Bilimkurgu senaryolarının klasik ışınlanma mevzusu ile ilgili bir çalışma yapıldığı belirtiliyor. Facebook’un bir teleportation cihazı üzerinde çalıştığı konusu internete bomba gibi düştü.

Sosyal medya devinin önümüzdeki 10 yıl içerisinde bir ışınlanma cihazı tasarlayabileceği konuşuluyor. Facebook’un coğrafi sınır tanımaksızın kullanıcılarının istedikleri yerde olmaları sağlanacak.

Sanal Gerçeklik gözlükleri bu konuda bir gelişme sağlarken, Facebook ışınlanma mevzusunu zihinsel ve duygusal bir ışınlanma ile yaşatmayı planlıyor. Yani bir nevi algı aldatmacası ile siz örneğin afrika’nın bir köşesinde ter kan içerisinde yürümeye çalışacaksınız ve bir bardak suyunuzu yanınızda olduğu halde su su diye kıvranabileceksiniz. 🙂

Tabi bu kötü bir örnekti iyi olanı ise gücünüzün yetemediği ülkelere ve bölgelere gidebilmek. En önemlisi bedensel engelliler için en rahat yolculuklardan biri olacak.

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptobu ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Google Tarafından Güvensiz Site Olarak İşaretlenebilirsiniz!

Güvensiz Site Olarak İşaretlenmek İstemiyorsanız Dikkat Edin! GOOGLE TARİH VERDİ! TEMMUZ 2018’E KADAR VAKTİNİZ VAR! …

Donanım Notu
Teknoloji Hamalı

E-Posta listemize abone olun ve teknolojik gelişmelerin gerisinde kalmayın!