Giriş / Programlar / AutoDesk Stingray ile Oyun Dünyasına Giriyor

AutoDesk Stingray ile Oyun Dünyasına Giriyor

Popüler 3D Program AutoDesk Stingray ile Oyun Dünyasına Hazırlanıyor

AutoDesk-Stingray

   Dünyanın en popüler 3D modelleme programlarının başında gelen AutoDesk 2014 yılında satın aldığı Bitsquid’in mimarisi olan Stingray oyun motorunu 19  Ağustosta geliştiricilere sunmuştu.

AutoDesk-Stingray-1

Stingray motoru aynı zamanda tasarım ortamlarında da kullanılıyor. Bu motorla revit modelleri 3ds Max’te görsel olarak mükemmele yakın sonuçlar ulaştırıp Stingray motorunda tam interaktif hale getirebiliyor. Bu durumda tasarımcıların, müteahhitlerin  bir binanın nasıl görüneceğini ve işlevselliğini inşaat çalışmaları başlamadan önce gözlemleyebilmelerini sağlıyor.

Stingray motorunun özelliklerinden birkaçı;

  • Kesintisiz İş Akışı: Özel tasarlanmış tek klik iş akışı sayesinde 3B değerleri ve oynanabilirliği kolayca içe aktarabilirsiniz. Stigray ve Autodesk 3B  animasyon yazılımları arasında canlı bağlantı kurabilirsiniz.

  • Veri Güdümlü Modern Mimari: Hafif kodlama, oyun geliştiricilerine kaynak kodlara gerek olamada motorda ve renderda değişiklik yapma imkanı sağlayan bir mimaridir.
  • Gelişmiş Görseller ve Render: Güçlü render özelliği, gölgelendirme, yüksek performanslı yansıma sistemi ile görsel açıdan harika oyunlar yaratılabilecek.
  • Yaratıcılığı Kanıtlanmış Araç Kiti: Stingray; Beast, HumanIK, Navigation, Scaleform Studio (Scaleform üzerine kurulu UI teknolojisi), FBX, Audiokinetic Wwise ve NVIDIA PhysX gibi sektörde kendini kanıtlamış çözümler barındırıyor.
  • Çok Yönlü Oyun Mantığı Yaratma: Stingray, deneyim seviyesi gözetmeksizin birçok geliştirme aracı sunuyor. C++ kaynak kodu ise isteğe bağlı olarak bir ücret karşılığında kullanıcılara sunulacak
  • Platform Çeşitliliği ve Test Etme: Apple iOS, Google Android ve Microsft Windows modelleri, Oculus Rift Devkit 2, Sony Playstation 4, Microsoft’un oyun konsolu XboxOne gibi platformlarda uygunluğu tam olarak sağlanıyor.

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptobu ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Leawo iTransfer İncelemesi

ITunes, iOS ve Bilgisayar Arasında Güçlü ve Kullanımı Kolay Veri Aktarımı Aracı: Leawo iTransfer İncelemesi …

Donanım Notu
Teknoloji Hamalı

E-Posta listemize abone olun ve teknolojik gelişmelerin gerisinde kalmayın!