Giriş / Mobil Uygulama / Android 8 Oreo Geliyor!

Android 8 Oreo Geliyor!

Android 8 Hangi İsimle Karşımıza Çıkacak?

Android 8.0 aka Android Oreo , Google I / O 2017’de başlatılacak. Android O güncellemesi , Android 8 sürümü, Geliştirici Önizlemesi ve çok daha fazlasına yakında sahip olacak modeller sıralanabilir.

Android güncellemeleri her yıl geliyor ve İngilizce alfabe sayısının artan tatlıları da var. Android 7.0 resmi olarak Android Nuga olarak adlandırıldıktan sonra gelecek yıl, yani 2017’ye geçme zamanı geldi ve Android aka Android O sürümü olacak sürüm oldu.

Nedir Android Oreo ?

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en çok satan çerez alfabetik olarak Android O adını alabilir, ingilizcede o ile başlayan ve dünya çapında popüler olan Oreo bisküvilerinin adını almaktadır. Yani Android gene tatlı üzerinden gitmeye devam ediyor.

Tabi ki Android 8 için henüz bu isim netlik kazanmış değil, alternatif isimlerde mevcut. Bakalım diğer tatlılar rakipleri bakın neler ?

Android Ontbijtkoek

Android Ontbijtkoek

Android Ontbijtkoek, Android’in yeni sürümü adı için koşturan bir başka rakip . Peperkoek, Kruidkoek olarak da bilinen ünlü bir Hollandalı baharat kekidir.

  • Android Oblaat – Japonya’da bazı şekerlemeleri kaplayan, saydam bir düzenlenebilir tabakası.
  • Android Ozark
  • Android Oliebol
  • Android Oladyi
  • Android Otap
  • Android Oreo
  • Android Obbattu
  • Android Uzo
  • Android Olho-de-sogra

Android 8 Güncellemesi

Tabii ki Android O güncellemesi çeşitli aygıtlara açık olacak. Google, nitelikli Nexus ve Android One telefonlarının güncellenmiş güncelliğini vaat ediyor. Bunun dışında Sony, Samsung, Motorola, HTC ve Xiaomi                                                                                                                                                            tarafından üretilen birkaç telefon güncellemeyi alacak.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

0

User Rating: Be the first one !

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptop'u ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

iOS 12 Güncellemesi Hangi Modellere Gelecek?

iOS 12 Güncellemesi İle Hız Son Gaz Devam Görünüyor iPhone gene bir güncelleme serisiyle karşı …

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Donanım Notu
Teknoloji Hamalı

E-Posta listemize abone olun ve teknolojik gelişmelerin gerisinde kalmayın!