Giriş / Giyilebilir Teknoloji / Alien Sanal Gerçeklikle Fark Yarattı!

Alien Sanal Gerçeklikle Fark Yarattı!

Alien Sanal Gerçeklik Deneyimini Covenant in Utero ile Sundu!

Twentieth Century Fox, FoxNext VR Studio, RSA VR, MPC VR ve Mach1 ile teknoloji partnerleri AMD RADEON ve Dell Inspiron, yaptıkları açıklamada ALIEN: COVENANT In Utero sanal gerçeklik deneyiminin 26 Nisan Alien Günü’nden itibaren Oculus platformunda kullanıcılara sunulacağını açıkladılar. ALIEN: COVENANT In Utero, içerisinde Samsung Gear VR, Google Daydream View, HTC Vive ve PlayStation VR’ın da bulunduğu tüm mobil ve diğer platformlar üzerinden ise 10 Mayıs’tan itibaren deneyimlenebilecek.

10 Mayıs’ta seyirciyle buluşacak ALIEN bilimkurgu-korku serisinin yeni bölümü ALIEN: COVENANT için geri sayım devam ederken, kült ALIEN filmlerindeki LV-426 gezegenine bir saygı duruşu niteliğindeki Alien Günü hayran odaklı bir çok aktiviteye evsahipliği yapacak.

Yapımcılığını Ridley Scott’ın yönetmenliğini ise David Karlak’ın üstlendiği ALIEN: COVENANT In Utero, bir Neomorph yaratığın doğumuna korkunç derecede yakın ve kişisel bir korkunç deneyim sunan, canlı bir kabusa yapılacak 360 derecelik bir sanal gerçeklik yolculuğundan oluşuyor. Serinin hayranları etraflarındaki dünyayı tecrübe edecekler ve Neomorph’un ilk anılarını bu atmosferik çevrede yeniden yaşayacaklar.

360 derecelik videoyu Oculus platformu üzerinden 26 Nisan’dan itibaren deneyimleyebilirsiniz. Videoya Oculus Rift üzerinden veya Oculus tarafından güçlendirilen Samsung Gear VR üzerinden erişilebilecek. Deneyimin Facebook üzerinde de 360 derecelik bir fragmanı da yayınlanacak.

Bir Technicolor şirketi olan MPC, ALIEN: COVENANT filmi için özel efektleri hazırlayan, ödüllü bir VFX stüdyosudur. Ekipler film setinde çalışırken, MPC’nin sanal gerçeklik departmanı -MPC VR- bu sanal gerçeklik deneyimini onlarla eş zamanda geliştirdi. MPC bu sanal gerçeklik deneyimini, DELL Inspiron sistemler üzerinde AMD RYZEN ve RADEON teknolojilerinden faydalanarak yarattı.

0

User Rating: Be the first one !

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptobu ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Apple Watch Series 3 Satışta!

Apple Watch Series 3 Satışa Sunuldu! Apple’ın Cupertino’daki Steve Jobs Theater’da gerçekleştirdiği dev lansmanda iPhone …

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Donanım Notu
Teknoloji Hamalı

E-Posta listemize abone olun ve teknolojik gelişmelerin gerisinde kalmayın!