Giriş / Teknoloji / Acer Yeni Predator Oyun Monitörleri’ni Duyurdu!

Acer Yeni Predator Oyun Monitörleri’ni Duyurdu!

Acer CES’te Sektörün İlk Göz Takip Teknolojisine Sahip 21:9 Kavisli Montörünü ve Yeni Predator Oyun Monitörleri Serisini Tanıttı

  • Acer Predator Z301CT üst düzey sarmal oyun deneyimi için dünyanın ilk göz takip fonksiyonuna sahip 21:9 kavisli monitörü – bu ürün CES 2017’de bilgisayar donanımları kategorisinde tüm adaylar arasında en yüksek puanı alarak “En İyi İnovasyonlar” ödülünü de kazandı.
  • Oyuncular ultra hızlı 240Hz yenileme oranına sahip iki yeni Predator XB2 Serisi monitör– Acer Predator XB252Q ve Predator XB272 –ile sınırlarını test edebilecekler.
  • Üç yeni monitörün tümü de olağanüstü gerçeklikte oyunlar için hızlı aksiyonlar ve dramatik geçişler sağlayan NVIDIA® G-Sync™ rendering barındırıyor.

Yenilikçi oyun monitörlerinde dünya çapında lider olan Acer bugün CES 2017 İnovasyon ödülünü kazanan dünyanın ilk Tobii göz takip teknolojisine sahip 30 inç, 21:9 monitörü Predator Z301CT’yi tanıttı. Acer aynı zamanda 240Hz yenileme oranı ile çarpıcı bir hıza sahip 25 ve 27 inç düz ekranlı iki Predator XB2 Serisi modelinin de lansmanını yaptı. Bu üç modelin tümü de keskin köşeli parlak siyah çerçeveleri ve cesur kırmızı vurgularıyla yırtıcı bir görünüme sahipler ve ultra oyun deneyimi için NVIDIA® G-SYNC™ teknolojisini barındırıyorlar.

Acer Predator Z301CT Göz Takip Teknolojisine Sahip İlk Kavisli Monitör

30 inç Acer Predator Z301CT CES 2017’de bilgisayar donanımları kategorisinde kazandığı “En İyi İnovasyonlar” ödülünün de kanıtladığı gibi sarmal oyun deneyiminin doruk noktası! Monitörün entegre Tobii göz takip teknolojisi bir oyuncunun kontrol araçlarına katkıda bulunarak sezgisel olarak nişan alma, ateş etme ve keşif yapmalarına yardımcı olur.  Geleneksel bilgisayar oyun girdilerini değiştirmek yerine tamamlamayı amaçlayan Tobii göz takip özelliği yeni bir girdi  modalitesi yaratmak için oyuncunun göz hareketlerinden faydalanır. Göz takibi ile fare, klavye veya gamepad kontrollerini bir araya getirmek, sığınak aramak veya bir hedefe nişan almak gibi gerçek hayatta var olan hareketleri taklit edebildikleri için oyunculara daha zengin, daha sarmal bir deneyim sunar. Oyuncunun gözü ekranın köşesine odaklandığında kamera açıları da otomatik olarak döner , karakterler ve oyun ortamları da oyuncu etrafına bakındıkça tepki verir. Tobii göz takip fonksiyonu Elite Dangerous, Deus Ex: Mankind Divided ve WATCH_DOGS 2™ gibi 45’ten fazla oyunda bulunabilir. Oyunların ses ve grafikleri oyuncunun nereye baktığına bağlı olarak dinamik biçimde uyarlanır. Ayrıca, ultra geniş Full HD (2560 X 1080) ve 1800R kavisli ekran oyunları çok daha etkileyici ve güçlü bir hale getirir.

Monitörün diğer önemli özellikler arasında hızlı 200Hz yenileme oranı ve 4ms hızlı yanıtlama süresi bulunuyor. Acer Predator Z301CT’nin geniş 178 derece görüntüleme açısı ve son derece dar çerçevesi maksimum görüntüleme alanı sağlar. Optimum konfor için, ekran -5°’den 35°’ye kadar eğilebilir ve aynı zamanda en konforlu görüntüleme pozisyonu için 4.7 inç (120 mm) yukarı ve aşağı erişebilir. DTS™ Sound özelliğine sahip iki adet 3W hoparlör sarmal deneyimin daha da derinleştirilmesi için kaliteli sesler sunar.

Yeni Predator XB2 Serisi – Ultra Hızlı 240Hz Yenileme Oranı

Predator XB2 Serisi her açıdan hızlı ve turnuva seviyesinde yoğunluklar için üretilmiştir. NVIDIA® ULMB™ teknolojisi, hızlı 1ms yanıtlama süresi  ve hızlı 240Hz yenileme oranına sahip olan  24.5 inç Predator XB252Q ve 27 inç Predator XB272 hızlı aksiyonlar, keskin kenarlar ve çarpıcı geçişlerle bulanıklık veya gölgelenme  olmadan olağanüstü gerçekçi bir oyun deneyim sunar.

Full HD 1080p çözünürlük ve 1,000:1 kontrast oranı ile üstün görüntü kalitesi sunan Predator XB2 serisi iki adet 2W hoparlör ile birlikte temin edilir.

ZeroFrame tasarımı çoklu monitör kurulumları için idealdir ve ergonomik tasarımlı bir stand oyuncuların -5 ila 20 derece eğim, +45 ila -45 derece dönüş, saat yönünde 90 dereceye kadar eksen ve 4.5 inçe (115 mm) kadar yükseklik ayarı yapabilmelerine izin verir. Monitörler masa alanından maksimum tasarruf amacıyla VESA duvar montajı için ayaklarından kolayca ayrılabilirler ve bir kablo tutucu masanın dağınık olmasını önler.

Tümüyle Yeni Predator Modelleri

GameView teknolojisi ile donatılan cihazlar sayesinde oyuncular ekran üstü kumanda menüsünü kullanmak zorunda kalmadan oyun içi ayarları yapmak için üç özelleştirilebilir ekran profili arasında hızlıca geçiş yapabilirler, bu da kendilerine her saniyenin bile önemli olduğu anlarda ciddi bir avantaj sağlar. Özel ayarlar içerisinde ise karanlıktaki tehditlerin açıkça görülebilmesi için dark boost (siyah seviyesi ayarı), nişan almadan yapılan atışlar için nişan noktası yardımı ve ekran üzerinden yenileme oranının seçilebilmesi bulunmaktadır.

Acer EyeProtect teknolojisini barındıran yeni monitörler gözlerin titreşimli görsellerden, ekran parlaklığından, mavi ışık emisyonundan ve aşırı aydınlatmadan korunması için titreşim önleme, mavi ışık filtresi, ComfyView ve düşük karartma teknolojilerinden yararlanır ve uzun oyun oturumlarında göz yorgunluğunun azaltılmasına yardımcı olur. Güçlü bağlantı seçenekleri arasında HDMI, DisplayPort v1.2 ve bir USB 3.0 merkezi (1 yukarı/4 aşağı) bulunmaktadır.

Fiyatlandırma ve Temin Edilebilirlik

Acer Predator Z301CT Amerika Birleşik Devletlerinde Şubat ayında 899.99 $, ve yine Şubat ayında EMEA’da 899.00 € fiyatlarıyla temin edilebilecektir.

Predator XB252Q Şubat ayında EMEA’da 599 €’dan başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir.

Predator XB272 Şubat ayında EMEA’da 699 €’dan başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir.

Temin edilebilirlik, ürün özellikleri ve belirli pazarlardaki fiyatlar hakkında bilgi için, lütfen www.acer.com aracılığıyla size en yakın Acer ofisi veya yetkili satıcısı ile iletişime geçiniz.

Hakkında ONUR HÜDÜR

Sırtında laptobu ile yıllar yılı teknoloji hamallığı yapan yazar, sırtındaki bu yükü sizlerle paylaşmak için kurduğu ağda mutlu mesuttur.

İlginizi Çekebilir

Samsung MicroLed TV Dünyanın ilk Modüler Televizyonu Oldu!

Samsung’dan Dünyanın ilk Modüler 146-inç MicroLED TV’si “The Wall” CES 2018 kapsamındaki İlk Bakış etkinliğinde …

Donanım Notu
Teknoloji Hamalı

E-Posta listemize abone olun ve teknolojik gelişmelerin gerisinde kalmayın!